Комп'ютерний > Інтернет

Skype

(1/4) > >>

Filosof:
Skype - в народі відомий як Скупий. :) Ось декілька слів цікавої інформації.

Skype - це приватне ПЗ для VoIP, створене двома підприємцями Ніклас Зеннстрем та Янус Фріс, також засновниками файлообмінної мережі Kazaa. Вона конкурує з існуючими відкритими VoIP протоколами, такими як SIP, IAX, та H.323. Група Skype, придбана eBay в жовтні 2005, розміщена в Люксембурзі, з офісами в Лондоні, Таллінні і Празі.

Skype після випуску почав дуже швидко зростати у всіх напрямках: за популярністю, в розробці програмного забезпечення, в обох безплатних та платних сервісах. Комунікаційна система Skype відома завдяки широкому ряду її особливостей., зокрема безплатній голосові та видео-конференції, та завдяки її здатності використовувати децентралізовану peer-to-peer технологію для подолання звичайних проблем з брандмауером та NAT (Network Adress Translation).

Технологія

Користувачі Skype по суті роблять телефонні виклики і відеовиклики через їх комп'ютер використовуючи програмне забезпечення Skype і інтернет. Основа системи - безкоштовна комунікація між користувачами програмного забезпечення Skype; проте продукт також дозволяє користувачам Skype зв'язуватися з користувачами регулярної наземної лінії зв'язку і мобільних телефонів. Це програмне забезпечення зараз доступне безкоштовно і може бути завантажене з веб-вузла компанії, але воно приватне і протокол Skype неопублікований.

Головна відмінність між Skype та іншими клієнтами VoIP є те, що Skype діє на моделі peer-to-peer, замість більш традиційної моделі клієнт-сервер. Довідник користувачів Skype повністю децентралізований і розповсюджується серед вузлів в мережі, що означає, що мережа може зростати до великих розмірів дуже легко (вже зараз понад 100 мільйонів користувачів) без ускладнень та дорогої централізованої інфраструктури.

Цікавий факт
Повідомлено, що вісім мільйонів користувачів Skype одночасно були активні 8 листопада, 2006.

YARIK:
гГ я десь бачив в новинах шо в скайп краде номера материнських плат чи шо... шось не памЯтаю

Filosof:
Як бачив кидай новину з сайту сюди.. Або лінк. Цікаво буде почитати.

YARIK:
ага.. ща пошукаю))

YARIK:
блін вже 30 сторінком перерив і ше досі не найшов:(

Навигация

[0] Главная страница сообщений

[#] Следующая страница

Перейти к полной версии